Grafiker ve Grafik Tasarım Portalı Profesyonel Grafiker! Web Tasarım, Grafik Tasarım, Logo Tasarım, Tema ve Arayüz TasarımıMerhaba Ziyaretçi!
Nick
Şifre
Sectit Grafik Tasarım PortalıSectit Özel Bölüm Örnekler ve Dersler Desen (Çizim) DersleriTemel BilgilerTopic: Temel Çizgi Çalışmaları

: [1] |   
: Temel Çizgi Çalışmaları  ( 9438 )
0 and 1 Guest are viewing this topic.
Sectit
Murat KAYA
Sectit
*

Toplam Ödül: 45
Offline Offline

: Male

Mesleğiniz:
Yazılım
Meslek Deneyimi:
10 yıldan fazla
Sektör:
Danışmanlık ve Eğitim

: 1027


Aktiflik
Seviye
Deneyim

« : 26 Jul 2008, 12:59 »


Çizgi Çalışmaları

Resim yapmanın ilk adımı çizgidir. İlk mağara insanları resmi çizgiler ile yapmıştır. Çocuklar içinde aynı şey geçerlidir.

Resime ilk başlayanlar genellikle ellerindeki titreme, çizgilerde kırıklık ve akıcı olmayan çizimlerden şikayetçidirler. Bu sorunlardan kurtulabilemk için sürekli alıştırma yapmak gerekmektedir.Çizgi desenin esas temelidir, Çeşitli yönlerde mümkün olduğunca düzgün çizgiler çizerek alıştırmalar yapılmalıdır. Eğriler, yuvarlaklar, tarama çizgileri alıştırmaları yaparken çizgilerin azami düzgünlüğüne ve akıcılığına dikkat edilmelidir. Çeşitli şekillerin bir araya getirilmesinden dekoratif şekiller oluşturulmalıdır. Dekoratif çalışmalar örnek galerimizde Yusuf Kenan Üçer arkadaşımızın desen çalışmalarına göz atabilirsiniz.

Bütün bunları  yaparken en önemli nokta sadece elimizi değil bilek ve kollarımız ile hareket etmektir. Düzgün yuvarlaklar çizemiyorum diyorsanız büyük ihtimalle sadece elinizle çizmeye çalışmaktan kaynaklanıyordur.

Alıştırma yaparken öncelikle dikey, yatak ve eğik çizgiler çalışmalı daha sonra eğri ve yuvarlak çizgileri denemelisiniz.
Konunun Etiketleri (Tags) :
: [1] |   

Sectit Grafik Tasarım PortalıSectit Özel Bölüm Örnekler ve Dersler Desen (Çizim) DersleriTemel BilgilerTopic: Temel Çizgi Çalışmaları

:  

Benzer Konular