Grafiker ve Grafik Tasarım Portalı Profesyonel Grafiker! Web Tasarım, Grafik Tasarım, Logo Tasarım, Tema ve Arayüz TasarımıMerhaba Ziyaretçi!
Nick
Şifre
Sectit Grafik Tasarım PortalıSectit Özel Bölüm Örnekler ve Dersler Desen (Çizim) DersleriTemel BilgilerTopic: Temel Çizgi Çalışmaları

Sayfa: [1] |   Aşağı git
Bu Konuyu GönderYazdır
Gönderen Konu: Temel Çizgi Çalışmaları  (Okunma Sayısı 12291 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Sectit
Murat KAYA
Sectit
*

Toplam Ödül: 45
Offline Offline

Cinsiyet: Male

Mesleğiniz:
Yazılım
Meslek Deneyimi:
10 yıldan fazla
Sektör:
Danışmanlık ve Eğitim

Mesaj Sayısı: 1027


Aktiflik
Seviye
Deneyim

Üyelik Bilgileri WWW E-Posta
« : 26 Tem 2008, 12:59 »


Çizgi Çalışmaları

Resim yapmanın ilk adımı çizgidir. İlk mağara insanları resmi çizgiler ile yapmıştır. Çocuklar içinde aynı şey geçerlidir.

Resime ilk başlayanlar genellikle ellerindeki titreme, çizgilerde kırıklık ve akıcı olmayan çizimlerden şikayetçidirler. Bu sorunlardan kurtulabilemk için sürekli alıştırma yapmak gerekmektedir.Çizgi desenin esas temelidir, Çeşitli yönlerde mümkün olduğunca düzgün çizgiler çizerek alıştırmalar yapılmalıdır. Eğriler, yuvarlaklar, tarama çizgileri alıştırmaları yaparken çizgilerin azami düzgünlüğüne ve akıcılığına dikkat edilmelidir. Çeşitli şekillerin bir araya getirilmesinden dekoratif şekiller oluşturulmalıdır. Dekoratif çalışmalar örnek galerimizde Yusuf Kenan Üçer arkadaşımızın desen çalışmalarına göz atabilirsiniz.

Bütün bunları  yaparken en önemli nokta sadece elimizi değil bilek ve kollarımız ile hareket etmektir. Düzgün yuvarlaklar çizemiyorum diyorsanız büyük ihtimalle sadece elinizle çizmeye çalışmaktan kaynaklanıyordur.

Alıştırma yaparken öncelikle dikey, yatak ve eğik çizgiler çalışmalı daha sonra eğri ve yuvarlak çizgileri denemelisiniz.
Logged
Konunun Etiketleri (Tags) :
Sayfa: [1] |   Yukarı git
Bu Konuyu GönderYazdır

Sectit Grafik Tasarım PortalıSectit Özel Bölüm Örnekler ve Dersler Desen (Çizim) DersleriTemel BilgilerTopic: Temel Çizgi Çalışmaları

Gitmek istediğiniz yer:  

Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntülenme Son Mesaj