Grafiker ve Grafik Tasarım Portalı
- 709 kez bakıldı... - 906 kez bakıldı... G?¶z ?§al?½?¾malar?½ i?§in kullanabilece?iniz ?§eitli a?§?½lardan g?¶z foto?rafl- 1423 kez bakıldı... - 1061 kez bakıldı... ebat A/4 dergilerden bakarak ?§al?½?¾t?½m- 1469 kez bakıldı...Hola,

You are not member

. Please Login or Register.
Getting activation mail again Click Here.
Sectit Art School - Free Art and Graphic Design Tutorials, Lessons and Materials Operating Systems and SoftwaresCybersecurity, Trojan, Hacking, Cracking, LawsTopic: "Usame Bin Ladin asıldı!" Virüsüne Dikkat!

Page: [1] |   
Send This TopicPrint
Posted by Topic: "Usame Bin Ladin asıldı!" Virüsüne Dikkat!  (Read 4260 times)
0 Member and 1 Guest are viewing this topic.
Sectit
Murat KAYA
Sectit
*

Karma: 45
Offline Offline

Gender: Male

Total Posts: 1021


Activity
Level
Experience

Member Info WWW E-Mail
« : 23 Sep 2008, 14:57 »


ޝnternet üzerinden yayılan virüs dalgalarına her geçen gün yenisi eklenirken, hackerler virüslerin yayılımı için sahte antivirüs programları veya terörist Usame Bin Ladin'in isimlerini kullanıyorlar.

Edinilen bilgiye göre, kullanıcıların güvensizliğinden faydalanarak onları dolandırmaya çalışan sahte antivirüs programlarının sayısı günden güne artıyor. Bilgisayar kullanıcılarının internet arama motorlarında hackerlere karşı en iyi antivirüs programını arama çabalarında, çok sayıda sahte programlarla karşılaşabiliyor.

Rouge Security Software olarak tanımlanan yeni bir sahte antivirüs dalgası da bilgisayarlara zarar vermeye başladı. Kendini güvende hissetmeyen bilgisayar kullanıcıları, sahte antivirüs programını kurduklarında sürekli olarak uyarı mesajları ile boğuşmak zorunda kalıyor.

Sistemin yüzlerce virüs tarafından işgale uğradığı ve bu zararlılardan kurtulmak için kredi kartı ödemesi ile programın tam sürümünün satın alınması gerektiği belirtiliyor.

Bu tip sahte programlar hem bilgisayara yeni spyware ilişkilendirilmesine hem de kredi kartı bilgilerinin kötü amaçlı kişilerin ellerine geçmesine neden oluyor.

Dünyaca ünlü bilişim devi Microsoft'un ismi kullanılarak, Microsoft Antivirus 2009, Antispyware Pro XP, Windows AntiVirus 2008, MS Antivirus AntivirusXP 2008, XP Protector 2009 veya Antivirus Security, bu tip sahte antivirüslere örnek olarak gösterilebilir.

Uzmanlar, temel olarak üreticisi bilinmeyen, kimlik doğrulaması olmayan tüm güvenlik yazılımlarından uzak durulması gerektiğini belirtiyorlar.

USAME BޝN LADޝN VޝRŞœSŞœ
Avustralya'da başlayarak tüm dünyayı saran ''Usame Bin Ladin virüsü'' adı verilen yeni virüs dalgası da Türkiye'deki internet kullanıcılarını tehdit etmeye başladı.

Sohbet programı MSN veya e-posta aracılığıyla Usame Bin Ladin fotoğrafları kullanılarak yayılan virüs, bilgisayar sisteminde çökme yaratabiliyor.

Usame Bin Ladin'i asılmış gibi gösteren e-postalarla gelen ekler açıldığı anda bilgisayarda virüsler yayılmaya başlayor.

''Usame Bin Ladin yakalandı'' veya ''Usame Bin Ladin asıldı'' başlıklı postalar konusunda internet kullanıcılarını uyaran uzmanlar, bu maillerin genelde kişilerin kendi elektronik posta adres defterindeki kayıtlı adreslerden geldiğini belirtiyorlar.

Bilgisayarın hard diskine zarar veren bu virüsün, bulaştığı bilgisayardaki e-posta adres listesinden kendini postaladığı tahmin ediliyor.
AA
Logged
UnderqrounD
www.07g3ηćLiк.oяg herkesý beklerýz
Geek
***

Karma: 3
Offline Offline

Gender: Male

Total Posts: 152


Activity
Level
Experience

Member Info WWW E-Mail
« Reply #1 : 12 Feb 2009, 17:23 »


Saol abi bu bılqıler ıcın
Logged
Konunun Etiketleri (Tags) :
Page: [1] |   
Send This TopicPrint

Sectit Art School - Free Art and Graphic Design Tutorials, Lessons and Materials Operating Systems and SoftwaresCybersecurity, Trojan, Hacking, Cracking, LawsTopic: "Usame Bin Ladin asıldı!" Virüsüne Dikkat!

Chose Topic Here:  

Benzer Konular
Topic Title Started by Replies Views Last Messages